SAMOZAMYKACZE Z KRZYWKĄ – „CAM MOTION”

cam motion

Samozamykacze Cam-Motion z szyną ślizgową pasują wizualnie do wyglądu drzwi i pozwalają architektom i projektantom na szeroki zakres możliwości projektowych.

Bezpieczne zamykanie i łatwe otwieranie nie są już nie do pogodzenia dzięki szybko malejącemu momentowi otwarcia charakterystycznemu dla technologii Cam-Motion.

Poprzez zmniejszenie siły potrzebnej do otwarcia drzwi, technologia Cam-Motion znacznie poprawia komfort otwierania drzwi dla dzieci, osób starszych i osób niepełnosprawnych.

Szyny prowadzące, w przeciwieństwie do ramion kątowych, są często postrzegane jako bardziej estetyczne, a na pewno bardziej praktyczne i mniej podatne na wandalizm.

Stosowana wyłącznie w przypadku szyn ślizgowych, technologia Cam-Motion wytwarza szybko malejącą siłę otwierania, co jest niemożliwe do osiągnięcia przez mechanizmy zębatkowe. Gdy szyny ślizgowe są używane z tradycyjnymi systemami hydraulicznymi, siły otwierania są zwiększone, a komfort i dostępność użytkownika znacznie ograniczona.

Dopuszczenie p.pożarowe

Jeśli drzwi są przeciwpożarowe, to zgodnie z normą EN 1154 minimalna siła zamykania musi wynosić EN 3, a minimalny wymagany moment zamykania to 18Nm.

Samozamykacze z technologią krzywkową, tj. Cam-Motion spełniają ten wymóg, zapewniając pewne osadzenie drzwi w ościeżnicy, co uniemożliwia rozprzestrzenianiu się ognia i dymu.

 

Wspomaganie otwarcia drzwi

W przypadku samozamykaczy z szyną ślizgową wyposażonych w mechanizm krzywkowy, w sposób natychmiastowy i znaczny zmniejsza opór otwierania drzwi. Jest to bardzo ważne w przypadku drzwi które będą użytkowane osoby starsze, dzieci, czy niepełnosprawnych, dla których otwarcie drzwi staje się łatwiejsze dzięki samozamykaczom szynowym z technologią Cam-Motion.

 

Uniwersalność montażu

Kolejną ważną zaletą technologii Cam-Motion jest zastosowanie symetrycznej krzywki, która sprawia, że montaż samozamykacza jest możliwy we wszystkich czterech zastosowaniach mocowania (po stronie zawiasowej i przeciwnej do zawiasów).

To sprawia, że samozamykacze z mechanizmem krzywkowym są niezwykle uniwersalne, ponieważ każda przeróbka i montaż na „ostatnią chwilę” lub zmiana na miejscu może być dostosowana. Dla dystrybutorów i partnerów handlowych jest to znaczny atut, ponieważ zmniejsza zapotrzebowanie zapasów magazynowych różnych modeli samozamykaczy. 

Systemy te zapewniają zwiększoną funkcjonalność, w tym elektro-mechaniczne zabezpieczenie drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych z niezawodnym, automatycznym zamykaniem.

Opcjonalna czujka dymu, płynnie zintegrowana z szyną ślizgową, monitoruje bezpiecznie elektromechanicznie zabezpieczone drzwi i szybko je zamyka w przypadku zagrożenia.

Opcjonalne systemy stałego trzymania w pozycji otwartej lub uchylnej zapewniają bezpieczne zamykanie drzwi dwuskrzydłowych w odpowiedniej kolejności - najpierw skrzydło nieaktywne, a następnie aktywne.