ABLOY EL402 Zamek elektryczny

EL402

Nowy

Zamek z elektryczną kontrolą klamki przeznaczony do drzwi wąskoprofilowych wyposażony w funkcję Push & Pull. Odpowiedni do drzwi o średnim natężeniu ruchu wyposażonych w jednostronną kontrolę dostępu. Posiada certyfikaty potwierdzające możliwość stosowania na drogach ewakuacyjnych oraz wyjściach awaryjnych. Może współpracować z automatyką drzwiową.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Zamek elektryczny ABLOY EL402


Zamek elektryczny bezklamkowy do drzwi profilowych. Łatwy w instalacji i prosty użyciu. Doskonale sprawdza się w drzwiach wejściowych budynków biurowych jako zamek dzienny. W kompletacji z push-pad'em PPE004 stanowi znakomite rozwiązanie do drzwi ewakuacyjnych (EN179 - patrz str. 11 instrukcji montażu). Nadaje się do współpracy z automatami do samoczynnego otwierania drzwi. Możliwa praca w drzwiach wahadłowych (w standardzie jest symetryczny język spustowy). Szeroki zakres napięć zasilania, możliwość konfiguracji NC lub NO i bardzo szybka reakcja na impuls sterujący sprawiają, że jest to uniwersalny zamek do szerokiego stosowania. Zastępuje dotychczasowe zamki EL412 i EL413.


ZASTOSOWANIE:

ABLOY EL402 jest zwykle jest stosowany w drzwiach zewnętrznych budynków apartamentowych oraz w drzwiach wewnętrznych do pomieszczeń biurowych. Zamek wyposażony jest w rygiel dzielony o nowej konstrukcji i zwiększonej trwałości. Podniesiono dzięki temu bezpieczeństwo i jednocześnie zaoferowano efektywny kosztowo sposób elektrycznej kontroli przejścia, bardziej zaawansowany w porównaniu z np. elektrozaczepem.

ABLOY EL402 może być sterowany przez rozmaite urządzenia generujące impulsy elektryczne takie, jak czytnik kart, klawiatura kodowa, zegar. Jest doskonałym rozwiązaniem do systemów kontroli dostępu. Zamek może współpracować z automatem do drzwi uchylnych. Może być montowany tradycyjnie pionowo lub poziomo w ościeżnicy ponad drzwiami. Dzięki unikalnej konstrukcji rygla dzielonego, ABLOY EL402 może być stosowany w drzwiach wahadłowych.


FUNKCJE:

Drzwi można otworzyć przez pchnięcie/ciągnięcie, kiedy aktywny jest impuls elektryczny. ABLOY EL402 może być skonfigurowany jako bez prądu otwarty. Wtedy drzwi można otworzyć przez pchnięcie/ciągnięcie, kiedy sterujący impuls elektryczny jest wyłączony. Zamek zawsze można otworzyć kluczem, pokrętłem bądź dźwignią jednoręczną (push pad). Kiedy drzwi się zamkną, zamek jest automatycznie ryglowany. Nie rekomenduje się zamka ABLOY EL402 do drzwi z dużym prężeniem wstępnym. Zamek nie jest przeznaczony do drzwi przeciwpożarowych. W drzwiach wahadłowych zamek może być zaryglowany dopiero po ustabilizowaniu drzwi w pozycji zamkniętej.in the closed -position.Producent

ASSA ABLOY

Model

EL402

Standard

Skandynawski

Opis

Uniwersalny zamek elektryczny bezklamkowy. W komplecie blacha EA307

Zastosowanie

kontrola dostępu w drzwiach o dużym ruchu; drzwi ewakuacyjne

Drzwi ppoż

Nie

Zasilanie

12 do 24 VDC; przy 12V - spoczynek 240 mA, szczytowo 550 mA

Tryb pracy

NC (ust. fabryczne) lub NO

Regulowany Backset

25, 28, 30, 33, 35 mm (ustawiany)

Wysuw rygla

14,5 mm - uniwersalny rygiel dzielony

Zakres temperatury

od -20° C do +60° C

Blacha czołowa

25 mm

Monitoring

rygiel zablokowany, rygiel zwolniony

Certyfikaty

CE, EN12209 (klasa 3), EN179 (wyjścia ewakuacyjne)

Wykończenie

Chromowana blacha czołowa

10 Inne produkty z tej samej kategorii: