ISEO Okucie antypaniczne IDEA PUSH, modułowe, czarno-czerwone L-840 mm

IS-942-408458T

Nowy

PUSH zamknięcie listwowe modułowe L-840mm. Ryglowanie boczne. Przystosowane do ryglowania 2- i 3-punktowego. Zaczep ze stali z zabezpieczeniem przeciwwłamaniowym. Uniwersalne lewe/prawe. Możliwość skrócenia do 330 mm.

Więcej szczegółów

Dostępny na zamówienie

576,53 zł


468,72 zł netto

Więcej informacji

ISEO Okucie antypaniczne PUSH, modułowe, czarne, listwa czerwona L-840 mm

 

Opis produktu:

Zamknięcie przeciwpaniczne Push jest przeznaczone do stosowania na drzwiach znajdujących się na drogach ewakuacyjnych. Może być montowane na drzwiach przeciwpożarowych.

W sytuacji nagłego zagrożenia życia lub zdrowia umożliwia ono pewną, bezpieczną i szybką ewakuację z pomieszczenia osobom, które wcześniej nie mogły zapoznać się z zasadą jego działania. Zapewnia prawidłową pracę skrzydła drzwiowego, nawet w sytuacji naporu osób kierujących się w stronę wyjść ewakuacyjnych.

Spełnia wymagania normy EN 1125, która precyzyjnie opisuje wymogi stawiane takim zamknięciom. Znajduje zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej (kina, teatry, sale widowiskowe, szpitale, itp.).

Zamknięcie Push jest uruchamiane listwą naciskową.

Opcjonalnie zamknięcie Push można wyposażyć w alarm akustyczny Push Sirena. Jest on uruchamiany w momencie każdej nieautoryzowanej próby otwarcia po naciśnięciu listwy Push i emituje sygnał dźwiękowy 90 dB. Alarm czerpie zasilanie z dwóch baterii alkalicznych AA, co wyklucza konieczność stosowania okablowania.

 

Zastosowanie:

Zamknięcie przeznaczone jest do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych o maksymalnym ciężarze do 200 kg, szerokości do 1320 mm i wysokości do 2520 mm. Są to warunki określone przez normę. Zamknięcie działa prawidłowo w temperaturze od -10°C do +60°C.

Uniwersalny zaczep zamknięcia umożliwia jego stosowanie zarówno w lewych, jak
i w prawych drzwiach. Wielowariantowość zestawów pozwala zastosować je do drzwi jednoskrzydłowych, dwuskrzydłowych, wykonanych z drewna, PCV, aluminium lub ze szkła.

 

Wersje:

Zamknięcie dostępne jest w wersji z ryglem ze stali (przeznaczone do drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych). Jest to jednocześnie wersja modułowa umożliwiająca zastosowanie zamknięcia w każdej z poniżej wymienionych wersji ryglowania drzwi.

W zależności od rodzaju drzwi (jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, z przymykiem,
bez przymyku) dobiera się sposób ryglowania. Poniżej wymienione są warianty ryglowania skrzydeł drzwiowych:

  • ryglowanie jednopunktowe (boczne)

  • ryglowanie dwupunktowe (góra/dół, bok/bok, góra/bok)

  • ryglowanie trzypunktowe (bok/góra/dół, bok/bok/góra, bok/bok/bok)

 

Elementy zamknięcia dobiera się w zależności od szerokości i wysokości drzwi. Jeżeli istnieje konieczność zamontowania zamknięcia na drzwiach szklanych należy dobrać odpowiedni zestaw podkładek montażowych z linii Belvedere.

Dane techniczne:

Ryglowanie

Boczne

Okucie modułowe

Przystosowane do ryglowania 2- i 3-punktowego

Zaczep

Ze stali z zabezpieczeniem przeciwwłamaniowym

Uniwersalne lewe / prawe

 Tak

Listwa:

Czerwona, L= 840mm

Kolor okucia

Czarny

Wersja przeciwpożarowa (ppoż)

Tak

Możliwość skrócenia

do 330 mm

 

Opakowanie: zamknięcie, śruby mocujące, blacha zaczepowa z podkładkami 1/2/3 mm, zaślepki góra/dół, szablon montażowy.

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami

Zamknięcie posiada certyfikat Instytutu Badawczego ICIM, gdzie zostało przetestowane na zgodność z normą EN 1125:2008 oraz certyfikat Warrington, który zezwala na oznaczenie zamknięcia znakiem CE. Spełnia wszystkie wymagania normy opisującej zamknięcia tego typu.

 

Trwałość 200 000 cykli

Trwałość zamknięcia zbadano na 200 000 cykli (jest to najwyższa badana wartość).
Po zakończonym badaniu zamknięcie pozostało produktem w pełni funkcjonalnym. Oznacza to, że może być ono stosowane w ciężkich warunkach eksploatacji, przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej.

 

Powłoka antybakteryjna AntiGERM

 Wszystkie podstawowe okucia antypaniczne ISEO (poza wykończeniem PVD i Inox) pokrywane są powłoką antybakteryjną, która poprzez uwalnianie jonów srebra chroni przed rozwojem i rozprzestrzenianiem się bakterii.

30 Inne produkty z tej samej kategorii: