Kategorie

Najczęściej kupowane

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Dostawcy

  • Yale

Tagi

Block title

Visit our blog

Blog - co nowego?

WYRÓŻNIENIE

RAGEN zdobywa wyróżnienie za największą sprzedaż samozamykaczy za rok 2023!
Czytaj dalej
Amortyzatory drzwiowe DICTATOR dla wszystkich drzwi, które powinny być cicho zamykane

Przy zamykaniu drzwi wytwarzają hałas. Jest to spowodowane tym, że w końcowej fazie zamykania skrzydło nie jest amortyzowane.  Skrzydło drzwiowe poruszane jest nie tylko przy pomocy ludzkiej ręki, ale też przez przeciągi, bądź też dzięki urządzeniu zamykającemu drzwi (samozamykacz). Czym gwałtowniej drzwi zostaną zamknięte, tym głośniejsze będzie uderzenie. Jeśli ruchy drzwi są w końcowej fazie zamykania są amortyzowane chronimy nerwy współmieszkańców, kolegów z pracy, i wszystkich tych, którzy znajdują się w zasięgu potencjalnego hałasu. Przy tym amortyzator drzwiowy chroni drzwi i zawiasy, oraz ościeżnice i płycinę drzwiową. Cicho i płynnie, niezawodnie i bezpiecznie – w taki sposób powinien działać amortyzator drzwiowy. Cicho powinien zamykać drzwi. Łagodnie – amortyzować. Bezpiecznie poprowadzić w kierunku zamkania i Niezawodnie utrzymywać drzwi w zamknięciu. Firmie DICTATOR udało się harmonijnie połączyć współdziałanie wszystkich tych funkcji. Amortyzatory DICTATOR łączą od wieków strzeżone funkcje w nowoczesnym ale nie „krzykliwym” Design. Powierzchnia- standardowo powleczona chromem.
Czytaj dalej
Zastanawiasz się czy kupić sejf?

Zastanawiasz się czy kupić sejf? Właściwy wybór sejfu jest ważną decyzją, dlatego należy dokładnie rozważyć, który sejf jest najbardziej odpowiedni dla danego zastosowania.  Wybierz sejf zgodnie z tym, co będziesz w nim przechowywać i do jakiego celu będzie służył sejf.  Wybierając sejf, pomyśl również o jego rozmiarze oraz miejscu gdzie go zamontujesz.  
Czytaj dalej
SAMOZAMYKACZE Z KRZYWKĄ – „CAM MOTION”

Bardzo ważnym czynnikiem pracy samozamykaczy jest możliwość płynnego i komfortowego otwierania drzwi, szczególnie ciężkich. Samozamykacze wyposażone w system krzywki sercowej „cam-motion” idealnie pasują do tego typu drzwi. Uniwersalność rozwiązania polega na stosowaniu jednego typu samozamykacza zarówno po stronie zawiasowej jak i przeciwzawiasowej. To rozwiązanie sprawia, że nawet osoby starsze oraz dzieci mogą bez problemu otwierać takie drzwi.
Czytaj dalej
SAMOZAMYKACZ – CZYM JEST I PO CO JEST STOSOWANY?

Samozamykacz, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem samoczynnie zamykającym skrzydło drzwi, furtki lub bramki po każdorazowym jego otwarciu. Zasada działania samozamykaczy jest prosta - siłą napędową jest człowiek, który podczas otwierania drzwi spręża sprężynę samozamykacza, ta natomiast rozpręża się podczas zamykania, dzięki czemu samozamykacz pozwala na powrót skrzydła drzwiowego do pozycji zamkniętej.
Czytaj dalej